Podłogi oraz posadzki – bogaty wachlarz możliwości

Wybór pasującej podłogi jest bardzo ważny. Powinniśmy wziąć pod uwagę zarówno wygląd jak i trwałość materiałów, gdyż ma ona nam posłużyć na co najmniej kilkanaście lat. Jeszcze dziesięć lat temu w mieszkaniach dominowały przede wszystkim dywany. Obecnie odchodzi się od tego trendu, dlatego większą uwagę przywiązuje się do odpowiedniego rodzaju podłogi, która jest bardziej eksponowana. Nie bez znaczenia jest też cena. Podłoga powinna doskonale się prezentować, ale również być niesamowicie funkcjonalna.
W domostwach, w których są niemowlęta sprawdzi się podłoga z żywicy, która jest niezwykle wytrzymała. Nie jest także śliska, co zapobiega poślizgnięciom. Kilkulatki niezwykle często brudzą powierzchnię podłogi, dlatego istotne jest ażeby na jej powierzchni nie powstawały za szybko ślady czy też zacieki. Nawet w przypadku wylania zabarwionego picia nie pozostaną plamy, których nie będzie można zmyć. Dla osób, które uważają za ważne elegancję oraz luksus świetnym wyborem będzie gres szkliwiony. Potrafi mieć wysoki połysk, jak również być matowy. Wspaniale komponuje się z meblami nabłyszczanymi oraz podkreśla współczesny wygląd wnętrza.Perfekcyjnie nadaje się do ogrzewania podłogowego. Nawet w przypadku częstego ogrzewania płytki się nie niszczą a także nie ulegają rozwarstwieniu. Dodatkowo są bardzo odporne na uszkodzenia typu mechanicznego i nawet kiedy już ciężki przedmiot na nie upadnie, powstają jedynie mikrouszkodzenia, którenie są widoczne gołym okiem. Gres daje także duże możliwości aranżacyjne. Dostępny jest w ogromnej liczbie wzorach oraz barwach, dzięki czemu możemy stworzyć niebanalne mozaiki z kilku kolorów gresu. Jednak jego ogromną wadą jest przymus zrobienia dylatacji, w przypadku dużych pomieszczeń.
Przed tym, jak położymy właściwą podłogę, musimy zatroszczyć się o wyrównaną posadzkę. Istnieje dużo sposobów, które sprawią, że będzie ona także doskonale się prezentować. Posadzka może być ostatnią warstwą na którą będzie układana kupiona przez nas podłoga. Wtedy powinniśmy skorzystać z doświadczenia specjalistów, którzy samodzielnie dokonają jej wylewki oraz wypoziomowania. Istnieje również możliwość nabycia posadzki samopoziomującej. Jednak wiąże się to ze znacząco większymi nakładami finansowymi. We współczesnych czasach coraz więcej osób wybiera posadzki, które posiadają charakter dekoracyjny. Tutaj zauważyć można wiele możliwości. Nietuzinkowym rozwiązaniem stosowanym coraz bardziej powszechnie, są posadzki bezspoinowe, które wykonane są z zaprawy cementowej. Tworzą one podłogi, które perfekcyjnie pasują do modnego od pewnego czasu industrialnego stylu. Niezwykle chwalone są jednocześnie posadzki mozaikowe, które tworzą drobne elementy kamienne. Te elementy, są one na ogół wielobarwne oraz tworzą coś na kształt mozaiki. Sprawdzą się dla wszystkich osób które uwielbiają niebanalne rozwiązania oraz oryginalność. Do hal a także magazynów cudownie sprawdzają się przemysłowe, które są niezwykle odporne. Taka posadzka musi przetrwać mnóstwo obciążeń. Jest ona odporna na otarcia mechaniczne. Może być wykonana zarówno w wersji gładkiej jak również antypoślizgowej, co zapewnia większe bezpieczeństwo. Tego typu posadzka wykonana jest na ogół z betonu bądź żelbetonu, który zapewnia jej trwałość oraz wytrzymałość na długie lata. Idealnie sprawdzi się w pomieszczeniach narażonych między innymi na wilgoć.