Decydując się na podłogę do własnego mieszkania warto wziąć pod uwagę wiele czynników. Podłoga jest jednym z najistotniejszych elementów wykończenia wnętrza. Musi ona świetnie się prezentować, izolować i jeszcze pasować do wybranego w naszym wypadku wyglądu wnętrza. Nie można również zapomnieć o jej funkcjonalności. Warto wybrać taką która będzie spełniała nasze wymagania pod każdym względem.
Ostatnimi czasy najbardziej popularne były panele podłogowe. Mimo, że bardzo ładnie się prezentują mają małą wytrzymałość i mogą szybko ulec zniszczeniu. Panele odklejają się przy dużej wilgoci, zbyt szybko się rozwarstwiają. Jednak łatwo się zarysowują, np. w przypadku gdy mamy w domu zwierzęta czy też krzesła krzesła bez ochraniaczy. Mimo to, że producenci próbują wytwarzać coraz trwalsze produkty, które ponadto są laminowane i nabłyszczane, dość dużo ludzi rezygnuje z paneli na rzecz płytek podłogowych. Spory wybór kształtów i wielkości powoduje, że bardzo prosto je dopasować do dowolnego stylu wnętrzarskiego. To również perfekcyjna możliwość dla osób , które dużo pracują, gdyż nie muszą oni tracić dużo czasu na częste sprzątanie. Sprawdzą się także u tych, którzy przemieszczają się po domu w butach eleganckich. Trwałość i niezawodność takiego materiału, powoduje, że cały czas mają coraz więcej swoich zwolenników. Do mieszkań w typie modernistycznym oraz stylizowanym świetny będzie gres podłogowy. Duże płytki w formie kwadratu oraz błyszcząca powierzchnia perfekcyjnie komponują się z nowoczesnymi liniami wyposażenia ruchomego, odbijają również refleksy słoneczne i sprawiają, że wnętrza są jaśniejsze. Nadają pomieszczeniom iście majestatycznego klimatu. Trzeba dodać, że nie sprawdzą się dla familii z dziećmi, gdyż bardzo trudno utrzymać ich blask i idealny wygląd. Ta opcja nie jest także proponowana we wnętrzach niewielkich lokali mieszkaniowych, które mogą przytłoczyć. Do szerokich pomieszczeń będę doskonałe. Jeśli zależy nam na funkcjonalności oraz wyglądzie, a poza tym dysponujemy dość dużym budżetem, można wówczas zdecydować się na podłogę żywiczną. Żywica epoksydowa odporna jest na zniszczenia a także nie zatrzymuje się na niej kurz, czy też brud. Wielość wzorów i kolorów, powoduje, że podczas podejmowania decyzji ogranicza nas tylko imaginacja. Interesującą nowością są podłogi żywiczne 3D, które sprawdzą się zarówno w salonie, a także w łazience, gdyż nie pochłaniają wilgoci.
Jeżeli jesteśmy przedsiębiorcami bądź właścicielami firm lub magazynów i zastanawiamy się nad odpowiednim typem posadzki warto zdecydować się na posadzkę żelbetonową czy też po prostu betonową. Może być ona pokryta okładziną np. z płytek, czy też żywicą epoksydową. Wszystko to sprawia, iż posadzka przemysłowa jest bardzo odporna na różne czynniki, nie nasiąka wodą oraz odznacza się ogromna odporność na naprężenia. Jest także możliwość zrobienia jej wersji gładkiej bądź antypoślizgowej, co dodatkowo będzie gwarantem bezpieczeństwa. Taki wybór daje nam gwarancję na niezniszczalność i niezawodność na długi czas. Jest także możliwość wykonania posadzki gipsowej, która ma niską cenę, jednak tu należy zaznaczyć, że nie jest trwała. W przypadku budynków do wykorzystania publicznego, można zdecydować się na posadzki epoksydowe, które stanowią ozdobę samą w sobie, bądź takie zrobione z zaprawy. Można je przykryć wykładziną dywanową. Do wylania posadzek opłaca się wybrać specjalistów, którzy zadbają o doskonale wykonaną pracę.

13 marca 2018 admin , , ,