Remont bez remontu

Przestrzeń do zamieszkania powinna sprzyjać wypoczynkowi. Zbyt małe pokoje przytłoczone ciężkimi ciemnymi meblami pamiętającymi lata pięćdziesiąte ubiegłego wieku może działać wręcz depresyjnie. Chyba każdy z nas był chociaż raz w takim wnętrzu i mógł wyciągnąć podobne wnioski. Wnętrza mieszkania powinny być przestronne i wygodne do zamieszkania. Szczególnie, gdy daną przestrzeń należy podzielić na kilka osób. Niestety wielu spośród nas nie stać na kosztowne remonty, które mogłyby pomóc uzyskać takie wnętrza. Warto jednak zastanowić się nad tym czy oby na pewno musimy wydać krocie na przestawianie ścian, nowe kafelki w łazience lub panele. Nowoczesna architektura nie wymaga aż takich poświęceń.

Czasami wystarczy proste przemalowanie ścian. Przykładowo z żółtych i zielonych można zmienić kolor na biel. Trzy ściany w śnieżnobiałym kolorze i jedna kontrastująca (ciemny brąz, fiolet lub głęboki błękit) na pewno dodadzą świeżości pomieszczeniom. Dodatkowo jasne barwy powiększają optycznie przestrzeń. Dodatkowych metrów doda zastosowanie luster. Świetnym sposobem na dodanie luster do pomieszczenia jest zakupienie szafy z drzwiami w postaci zwierciadeł. Poza powiększeniem pomieszczenia uzyskujemy także pełnowymiarowe lustro dzięki któremu będzie można dokładnie obejrzeć swoją stylizacje przed wyjściem z domu. Innym rozwiązaniem, które doda wnętrzom charakteru bez konieczności wydawania majątku na remont, jest zamieszczenie dodatkowego oświetlenia.

Oczywiście można zamówić podświetlany i podwieszany sufit, który będzie wyglądać nowocześnie i ekskluzywnie. Podobne można spotkać w restauracjach, klubach, salach weselnych. Warto jednak zainwestować w bardziej ruchome światło, którego źródłem będą lampy. Wolnostojące urządzenia są bardzo proste w instalacji w danym miejscu i można zmienić ich miejsce ustawienia w zależności od potrzeb. W końcu nie zawsze potrzebujemy lampy przy fotelu gdzie najczęściej i najchętniej czytamy czasopisma oraz książki. Nowoczesne lampy pasują do każdego wnętrza. Mogą mieć bardziej geometryczne formy lub wyglądać bardziej tradycyjnie, wszystko zależy od kupującego.

Ostatnio niezwykle modne są lampy imitujące lampy do wykonywania zdjęć. Pasują do nieco surowych aranżacji wnętrz utrzymanych w jasnych kolorach. Warto je stosować w większych pokojach, gdyż w mniejszych nie będzie można doskonale ich wtopić w przestrzeń. Same dodatki potrafią nadać wnętrz niesamowitego stylu. Czasami wystarczy zmienić poszewki na poduszkach, aby nadać salonowi nieco kolorytu. Istotne są także materiały, z których zostały wykonane. Aksamit dodaje ciepła, a jedwab intymności. Szczególnie pięknie takie materiały wyglądają w sypialni. Warto zainwestować w dobrej jakości materiały, ponieważ będziemy z nich korzystać przez bardzo wiele lat. Dobrej jakości materiały nie tak łatwo się niszczą i o wiele dłużej utrzymują piękny kolor oraz blask. Jest to szczególnie istotne przy codziennym używaniu . W końcu takie przedmioty rzucają się w oczy nie tylko właścicielom mieszkania, ale i gościom.