Warto przemyśleć urządzanie mieszkania

Każdy z as marzy o własnych czterech kontach. Młodzi ludzie jak najszybciej chcą się usamodzielnić i wyprowadzić na swoje. Pomimo, że często ich stosunki z rodzicami czy też teściami są bardzo dobre, to nie wyobrażają sobie mieszkać kątem u rodziców. Uważam, że takie podejście jest bardzo dobre, ponieważ młode małżeństwa powinny być samodzielne. W końcu po ślubie tworzymy już nową, własną rodzinę i warto jest stworzyć jej dom. Oczywiście niekoniecznie musi być to od razu dom jednorodzinny. Wielu osobom wystarcza zdecydowanie mniejsza przestrzeń.

W przypadku mnie i mojego męża zakup domu byłby niepotrzebnym pchaniem się w gigantyczny kredyt. Uważam, że od wielkości mieszkania ważniejsze jest to jak będzie wyglądać wnętrze domu. Tak naprawdę, to różnego rodzaju dodatki i akcesoria do domu tworzą jego niepowtarzalny klimat. Urządzając mieszkanie warto jest kierować się przede wszystkim własnym poczuciem estetyki. To, co się nam podoba niekoniecznie musi być modne, działa to również w drugą stronę. Jeśli urządzimy sobie mieszkanie rodem z najnowszych katalogów, a nie będzie ono odpowiadało naszym gustom, to nie będziemy się w nich dobrze czuli i szybko będziemy pragnęli zmiany – a jak wiadomo urządzanie domu i mieszkania są dosyć kosztowne i trudno wymienić na przykład meble kuchenne tylko dlatego, że się nam znudziły.

Dlatego też ja i mój mąż urządzając mieszkanie postawiliśmy na klasykę w połączeniu z nowoczesnymi elementami, w tego typu wnętrzach czujemy się zdecydowanie najlepiej. Pomimo tego, że mieszkanie na pozór może wydawać się zimne i bez wyrazu – szare ściany, meble w kolorze drewna, lampy w stylu loftowym, to dodatki zdecydowanie są w stanie ożywić i ocieplić pomieszczenie. Taki zabieg zastosowaliśmy na przykład w salonie, który rozjaśniły i zdecydowanie ożywiły zasłony w kwiatowy wzór. Uważam, że w przypadku tego typu dodatków zdecydowanie można poszaleć, ponieważ jeśli się znudzą zdecydowanie mniejszym kosztem będziemy mogli je wymienić. Kolejną rzeczą, która mocno ociepliła Nasz dom są rośliny. Z uwagi na to, że mój mąż jest wielbicielem roślin to mamy ich całkiem sporą ilość. Pomimo, tego, że zaczyna nam brakować miejsca na nowe kwiatki jego kolekcja wciąż wzrasta nadając przytulności naszemu mieszkaniu.

Kiedy zajmowaliśmy się z mężem urządzaniem mieszkania nie tylko odwiedziliśmy kilka sklepów, szukając inspiracji, ale także szukaliśmy gotowych aranżacji za pomocą internetowej wyszukiwarki google. Oprócz google bardzo przydatny okazał się pinterest – jest to wręcz kopalnia pomysłów. Warto też przed zakupem drogich i trudno wymiennych elementów wystroju mieszkania odwiedzić fora internetowe, aby dowiedzieć się czy wybrane przez nas produkty są nie tylko ładne, ale również funkcjonalne. Niestety często bardzo ładna glazura okazuje się być piekielnie trudną w utrzymaniu a jej właściciele pytani o to, czy ponownie zdecydowali by się na jej zakup bez wahania odpowiadają, że nie. Ja tego typu grupy znalazłam na popularnym portalu społecznościowym – facebooku. Ludzie dzielą się tam gotowymi aranżacjami, zadają pytania, które mają rozwiać ich wątpliwości a także wymieniają się opiniami. To forum to nieoceniona pomoc w przypadku urządzania mieszkania a także domu.